sklepy online dla nastolatkow

sklepy online dla nastolatkow

Pierre Cardin Biografia – Projektant Krawaty męskie i kobiet i Moda damska

krótka biografia

Pierre Cardin był jednym z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie mody od ponad pół wieku. Choć zasłynął we Francji, projektant urodził się w małym miasteczku we Włoszech w 1922 roku.

Po II wojnie światowej, Cardin przeniesiony do nowo wyzwolone transport przeprowadzki warszawa Paryża studiować architekturę i design. Z czasem jednak, Cardin zwrócił uwagę na modę i znalazł się obsesją idei staje się top projektant. Po zaledwie kilku lat w branży, Cardin zabezpieczone pracę na czele jednej z pracowni Christiana Diora za. Było to ogromne osiągnięcie dla rodzącej projektanta, który miał zaledwie dwadzieścia pięć w tym czasie. Christian Dior był jednym z najbardziej znanych młodych projektantów na świecie, wybrał Cardin uruchomić jedną ze swoich studiach.

Następnie na sędziwego wieku dwudziestu ośmiu lat, Cardin założył dom mody własnego w 1950 rok ostatniemu młoda projektantka mody stał się gwiazdą, kiedy zaprojektował wymyślne kostiumy do „partia wieku” bal maskowy w Wenecji. Wszystko z najlepszych pisarzy i projektantów mody, a oni tam byli powaleni przez pierwotnego, eksperymentalnego stylu młodego projektanta.

Po tym Cardin był postrzegany jako coś cudownego mody. Był to młody projektant, który lubił przesuwać granice tego, co społeczność mody uznane za dopuszczalne. Był jednym z pierwszych europejskich projektantów, aby mieć wpływ na japońską modę i włączyć go w swoich projektach.

W rzeczywistości, on odrzucony mainstreamu społeczność Moda kilka razy podczas swojej kariery piętrowy. Na przykład, zrezygnował z Chambre Syndicale (forum dla projektantów, aby pokazać swoją pracę) w 1966 roku i od tej pory będzie tylko pokazać swoje kolekcje na swoich miejscach. W 1971 roku otworzył swój pierwszy miejsce, Espace Cardin w Paryżu, którego używa się do promowania nowych projektantów, muzyków i artystów.

– autor artykułu