centrum handlowe nowy tomysl

centrum handlowe nowy tomysl

Telewizor plazmowy lub LCD TV – Jak zdecydować

Telewizor plazmowy lub LCD? Co naprawdę różnica?

To nie ulega wątpliwości, że wciąż jest wiele nieporozumień i dezinformacji, jeśli chodzi o różnice między telewizory plazmowe i LCD TV. Więc skąd wiesz, która technologia jest odpowiednia dla Ciebie?

Cóż, nie jest to prosta sprawa telewizora plazmowego jest lepsze, czy telewizor LCD jest lepszy. To zależy od sytuacji i preferencji. Pomówmy o różnicach i plusy i minusy dla każdego, jak również niektóre z nieporozumień dotyczących tych telewizorów, i miejmy nadzieję, że pomogą w procesie podejmowania decyzji.

Wiele osób myli telewizorami plazmowymi i telewizor LCD, ponieważ w szybki rzut oka wyglądają tak samo … Oboje są telewizory z płaskim ekranem, z cienkim profilu, który można zamontować na ścianie. Są na pewno bardzo fajne obie technologie. Dzielą innych podobieństw, oczywiście, takie jak rozdzielczość ekranu, typów danych wejściowych, a także kilku innych, ale telewizory plazmowe i telewizory LCD są zupełnie różne technologie i istnieją różnice, które powinny być świadome.

Celem tego artykułu nie jest wyjaśnienie operację techniczną telewizory plazmowe i LCD TV, ale raczej mówić o konkretnych, rzeczywistych różnic światowych, które pomogą Ci w procesie podejmowania decyzji. Bardzo krótkie wyjaśnienie podstawowych operacji, jednak może pomóc w zrozumieniu, dlaczego istnieją różnice.

Piksele w telewizorze plazmowym składać luminoforu pokryte komórek wypełnionych gazem ksenon i neon. Każdy piksel składa się z czerwonej, zielonej i niebieskiej składowej, które łączą się odtworzyć pełne spektrum kolorów. Telewizory plazmowe są „emisyjności” technologia wyświetlania, co oznacza to samo oświetlenia.

Telewizory LCD są różne w tym sensie, że są one „przepuszczalny” technologia wyświetlania.

– autor artykułu